Home > Firma > Historia

Historia

Witamy Państwa na stronie prezentującej działalność przedsiębiorstwa Multiserwis, które od 1991r. bierze żywy udział w przemianach na polskim rynku izolacji przemysłowych.

Realizując od szeregu lat wiele inwestycji w Polsce i za granicą, wielokrotnie udowadnialiśmy, że wybierając naszą firmę wybrano najlepszego partnera. Pełna satysfakcja naszych Klientów wyrażona jest w wielu referencjach, jakie otrzymujemy.

Przynależność do jednego z największych na świecie koncernów działających w branży serwisu przemysłowego, jakim jest Koncern Bilfinger SE, pozwala nam na poszerzenie dotychczasowych usług o nowe technologie i branże. Priorytetem wszelkich działań przedsiębiorstwa Multiserwis jest jakość oraz rzetelna obsługa Klienta.

Od lat wiemy, że...
...dobra jakość to najlepsze referencje.

Przedsiębiorstwo Multiserwis założone zostało w Warszawie pod nazwą Willich Sp. z o.o. w listopadzie 1991 roku, jako spółka joint venture ze 100% udziałem kapitału niemieckiego. Firma rozpoczęła działalność w Polsce specjalizując się w technikach izolacyjnych dla przemysłu energetycznego, chemicznego, paliwowego, cementowo - wapienniczego, spożywczego oraz budownictwa. Dynamiczny wzrost krajowej gospodarki w latach 90-tych umożliwił szybki rozwój przedsiębiorstwa, które dobrze dopasowało się do rynku i wymaganych standardów. Dzięki wzorowej organizacji i rzetelnej realizacji wszystkich podjętych zadań Multiserwis zajmuje dzisiaj pozycję w ścisłej czołówce liderów izolacji przemysłowych w Polsce.

Znaczącym wydarzeniem dla naszej firmy w przededniu wejścia w nowe tysiąclecie było przejęcie koncernu Willich przez Koncern Rheinhold & Mahla AG, największej grupy w Europie oferującej usługi izolacyjne oraz serwis przemysłowy.

W wyniku połączenia, od dnia 01.01.2000r. firma Willich Sp. z o.o. stała się składową częścią Koncernu Rheinhold & Mahla AG. Połączenie pozwoliło nam na poszerzenie dotychczasowej palety usług i umożliwiło stosowanie nowych technologii. Bezpośrednim wynikiem zmiany udziałowca była zmiana nazwy firmy z obowiązującej do dnia 14.11.2002r. nazwy Willich Sp. z o.o. na R&M Industrial Services Polska Sp. z o.o.

W 2006 roku Koncern Rheinhold & Mahla AG, którego głównym udziałowcem jest Bilfinger Berger SE zmienił nazwę na Bilfinger Berger Industrial Services GmbH.

Dnia 25 września 2012 roku Bilfinger Berger przyjął nazwę BILFINGER.

W ślad za zmianą nazwy naszego głównego udziałowca 30 listopada 2012 roku dostosowaliśmy nazwę naszej spółki do obowiązujących w grupie kapitałowej zasad. Nie ma już słowa BIS, a raczej skrótu nazwy koncernu w Monachium. Nasza nowa nazwa zawiera w sobie:

  • Multiserwis - co oznacza duży zakres usług serwisowych jakie realizujemy


W chwili obecnej Multiserwis zatrudnia ponad 3500 pracowników. Posiadając wykwalifikowaną kadrę inżynieryjno-techniczną oraz specjalistów w dziedzinie organizacji, nadzoru i prowadzenia budowy z powodzeniem realizuje szereg zadań w kraju i za granicą. Przedsiębiorstwo posiada 95.744.379 PLN kapitału w tym kapitał zakładowy w kwocie 3.000.000 PLN. W 2017 roku przedsiębiorstwo osiągnęło obrót w wysokości 708 mln. PLN.

Od 2012 roku posiadamy 100% udziałów w spółce BIS plettac w Ostrzeszowie. Z dniem 3 czerwca 2013 roku nastąpiło połączenie spółki Multiserwis i spółki BIS plettac z siedzibą w Ostrzeszowie. Tym samym spółka BIS plettac przekształciła się w oddział plettac RUSZTOWANIA z siedzibą w Ostrzeszowie.