Home > News & Press > News >Rok 2021

Rok 2021

#OpolskieOddycha

#OpolskieOddycha

 
Czy są tu jacyś pogromcy smogu? Jeśli tak, to świetnie, bo ruszamy z akcją #OpolskieOddycha

Idea projektu jest prosta: MULTiSERWIS ufunduje sensor jakości powietrza Airly wraz z abonamentem na 12 miesięcy oraz oczyszczacz powietrza Air Clinic całkowicie za darmo dla wybranych szkół podstawowych i przedszkoli na terenie województwa opolskiego.

Odwiedź stronę https://airly.org/pl/opolskieoddycha-multiserwis/ i włącz się do zabawy.
Na Wasze zgłoszenia czekamy do 21.06.2021.

Multiserwis- tworzymy biznes społecznie odpowiedzialny❗

Konkurs

Rok 2019

Czy trudno o fałszywą wiadomość e-mail ?

domEXPO w Opolu

Dnia 1 marca 2019r. w domEXPO w Opolu Minister Edukacji Zawodowej Anna Zalewska zainaugurowała cykl szesnastu Regionalnych Kongresów Zawodowych, które będą odbywały się do końca marca bieżącego roku w różnych miastach Polski.

Celem debat podczas wszystkich spotkań będzie przede wszystkim zwiększenie wpływu pracodawców na funkcjonowanie szkolnictwa zawodowego, dopasowania nowego systemu szkolnictwa branżowego do potrzeb poszczególnych branż, a także przygotowaniu zmian programowych, służących poprawie jakości i efektywności kształcenia zawodowego.

Ponadto podczas opolskiego kongresu dokonano prezentacji potencjału szkół prowadzących kształcenie zawodowe w regionie oraz miało miejsce nagrodzenie przez Panią Minister Annę Zalewską pracodawców za współpracę i promocję kształcenia zawodowego – wyróżnienia otrzymało 11 pracodawców woj. opolskiego z podziękowaniami za współpracę i działania na rzecz kształcenia zawodowego. Wśród wyróżnionych nie zabrakło Multiserwis, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Rok 2018

Absolwenci od razu z pracą

W dniu 10 września w siedzibie przedsiębiorstwa Multiserwis podpisane zostały umowy o pracę z tegorocznymi absolwentami klasy Zespołu Szkół Zawodowych w Krapkowicach.

Młodzi ludzie ukończyli naukę w zawodzie montera izolacji przemysłowych, zdali również egzamin czeladniczy. Ze względu na chęć kontynuowania nauki w szkole wieczorowej, pięć osób podpisało umowy o pracę w kraju, natomiast pozostali trzej zostaną oddelegowani do pracy w Niemczech.
Podpisanie umów przez absolwentów to ważny moment dla przedsiębiorstwa, dlatego corocznie odbywa się to w odświętnym klimacie. W spotkaniu uczestniczyli Prezes Centrum Szkolenia Zawodowego w Krapkowicach Mariusz Majewski, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Krapkowicach- Wolfgang Schneider, Prezes Multiserwis Marian Siwon, Członek Zarządu Kornelia Tomala, Opiekun Młodocianych z ramienia Multiserwis Małgorzata Marek-Badora oraz kierownicy działów zatrudniających młodych pracowników.

MEDAL EUROPEJSKI

Za nami Gala XXIX Edycji Medalu Europejskiego. 20 czerwca w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie uhonorowano najlepsze polskie przedsiębiorstwa. Medal Europejski to rekomendacja wystawiana przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej oraz przez Business Centre Club. Ideą konkursu jest wyróżnienie wyrobów i usług, które spełniają standardy europejskie, nominowany produkt lub usługa muszą spełniać wymagane prawem normy. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że po raz szósty zostaliśmy laureatem, tym razem w kategorii izolacje przemysłowe.

Za nami 36 Krapkowicki Bieg Uliczny.

Z dumą informujemy, że w Charytatywnej Sztafecie nasi pracownicy młodociani zajęli zaszczytne II miejsce.

W biegu wzięli udział:
- Tomasz Grabuńczyk,
- Kamil Dziony,
- Mikołaj Kamiński,
- Szymon Boruszek
- oraz Jarosław Koch.

Dziękujemy młodzieży za godne reprezentowanie naszego Przedsiębiorstwa.

Kolejny sukces w ramach współpracy Multiserwis ze szkolnictwem zawodowym.

Mamy za sobą kolejną edycję Konkursu „Design Thinking” organizowanego przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki w ramach projektu: Opolskie Szkolnictwo Zawodowe bliżej rynku pracy 2. Nasz udział w Konkursie obejmował współpracę z dwiema grupami uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich z Kędzierzyna-Koźla i Zespołem Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki z Opola.

Wraz z grupą z Kędzierzyna-Koźla opracowaliśmy projekt materiałów rekrutacyjnych do podjęcia nauki w zawodach montera i blacharza izolacji przemysłowych. Materiały zostały przygotowane z myślą o rodzicach przyszłych kandydatów do nauki zawodu. Grupa z Opola zajęła się automatyzacją procesu i stworzeniem elektronicznego licznika przechodzącego przez prościarkę wraz z montażem licznika na maszynie.

Zespół Szkół Elektrycznych z Opola zajął II miejsce natomiast Zespół Szkół z Kędzierzyna –Koźla zajął miejsce III.

Jest to ogromny sukces, gdyż grup biorących udział w konkursie „Design Thinking” było 24. Do ostatniego etapu zakwalifikowało się 10 zespołów „Design Thinking”. Poziom pracy był bardzo wysoki dlatego nasze dwa miejsca na podium to ogromny sukces.

Ze strony Multiserwis grupy koordynowane były przez Małgorzatę Marek-Badorę i Piotra Morawca.
Opiekunom Gratulujemy!

Szkoła dla pracodawców, pracodawcy dla szkoły

W dniu 30 stycznia zakończył się organizowany prze Ośrodek Rozwoju Edukacji konkurs pn. ”Szkoła dla pracodawców, pracodawcy dla szkoły”.

Miło nam poinformować, że wraz z Zespołem Szkół Budowlanych z Opola, zostaliśmy nagrodzeni za wyróżniającą się współpracę.

W piatej edycji konkursu, zostało wyróżnionych 13 szkół z całej Polski, a szkoła z Opola była jedyną, która otrzymała taką nagrodę w naszym województwie.

Statuetki oraz dyplomy wręczyła Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pani Marzena Machałek. W uroczystości uczestniczył również Kurator Opolski Pan Michał Siek.

LAURY UMIEJĘTNOŚCI I KOMPETENCJI 2017

Miło nam poinformować, iż dnia 12 stycznia podczas Gali Laurów Umiejętności i Kompetencji organizowanej przez Opolską Izbę Gospodarczą, Srebrny Laur w kategorii "Osoba lub instytucja wspierająca rozwój gospodarki rynkowej lub edukująca na potrzeby firm" otrzymała nasza koleżanka Małgorzata Marek-Badora, Specjalista ds. młodocianych pracowników.

Wojewódzka Rada Rynku Pracy

W dniu 5 grudnia 2017 roku w siedzibie Multiserwis, odbyło się pierwsze wyjazdowe posiedzenie Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy. Tematem przewodnim posiedzenia było szkolnictwo zawodowe oraz dobre praktyki związane z udziałem biznesu w kształceniu młodzieży.

Spotkanie prowadził Bartosz Medyk – Przewodniczący Rady oraz Jacek Suski – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu.

Przykłady dobrych praktyk i wzorcowej współpracy biznesu ze szkolnictwem zawodowym, przybliżyli:
- Adam Koj – Kierownik Projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy
- Janina Barbara Kos – Dyrektor Zespołu Szkół w Krapkowicach
- Małgorzata Marek-Badora – Specjalista ds. Młodocianych Pracowników Multiserwis

Gościem honorowym spotkania był Starosta Krapkowicki Maciej Sonik.

Rok 2017

Prozumienie o współpracy

W czwartek 7 grudnia podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Multiserwis a Zespołem Szkół nr 1 z Kędzierzyna Koźla. Współpraca ze szkolnictwem zawodowym wpisuje się w obecne trendy panujące w biznesie oraz ma na celu przyszłą rekrutację młodej kadry. Proponowany przez nasze przedsiębiorstwo dualny system nauki jest skutecznym sposobem na weryfikację odpowiednich kandydatów do pracy. Pozwala młodym ludziom poznać naszą organizację, a nasi kierownicy mogą przez trzy lata obserwować predyspozycje uczniów i ich zaangażowanie w pracę.

Umową objęta została klasa II w zawodzie technik budownictwa. Klasa liczy 19 osób, z czego większość dobrze włada językiem niemieckim. Uczniowie są chętni do poszerzanie wiedzy o tematykę związaną z izolacjami oraz do bezpośredniej współpracy z działami produkcyjnymi.

Uczniowie samodzielnie przygotowali hasło na koszulki, którymi będą promować nasze przedsiębiorstwo oraz film reklamowy. Są młodzi, zaangażowani, chętni na nowe wyzwania. Mamy nadzieję, że nasze przedsiębiorstwo wykorzysta ich potencjał.

Na dzień dzisiejszy uczniowie mają zapewnione zajęcia z nauczycielem z R&M Centrum Szkolenia Zawodowego, odwiedzili nasze przedsiębiorstwo i są w trakcie pisania CV dla naszych kierowników kontraktów. Pozostałe szczegóły przekażemy osobiście, na kolejnym spotkaniu kadry kierowniczej w naszym przedsiębiorstwie.

XXXV BIEG KRAPKOWICKI
III SZTAFETOWY BIEG KRAPKOWICKI ZAKŁADÓW PRACYDnia 1 maja odbył się 35. Jubileuszowy Bieg Krapkowicki, podczas którego już III raz wzięliśmy udział w Sztafetowym Biegu Zakładów Pracy, mającym na celu wsparcie charytatywne na rzecz Fundacji POMOC.

W skład naszych drużyn wchodzili:

Pracownicy (od lewej)
- Paweł Błaszkowicz
- Michał Gruchot
- Anatoly Pastukhov
- Agnieszka Jaśkowic
- Krystyna Pudelko

Klasa Patronacka (od lewej)
- Piotr Jasik
- Szymon Boruszek
- Paweł Zając
- Tomasz Grużewski
- Adrian Trębacz

OPOLSKA MARKA 2016Przedsiębiorstwo Multiserwis otrzymało tytuł laureata Grand Prix – Przedsiębiorstwo Roku.

Wręczenie nagród odbyło się 21 kwietnia br. w pięknych wnętrzach pałacu w Sulisławiu podczas gali podsumowującej 14. Edycję Konkursu „Opolska Marka”. Nagrodę z rąk Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły odebrał Prezes Marian Siwon.

Certyfikat Solidna Firma 2016Dnia 24 lutego 2017r. podczas uroczystości Gali Finałowej 15. Edycji Programu Solidna Firma, po raz kolejny firma Multiserwis otrzymała prestiżowy tytuł SOLIDNA FIRMA 2016.
Tytuł przyznawany przez kapitułę programu gospodarczo-konsumenckiego za terminowe regulowanie wszelkich zobowiązań oraz poszanowanie ekologii i praw konsumenta.

Laury Umiejętności i Kompetencji 2016Miło nam poinformować, iż dnia 27 stycznia podczas Gali Laurów Umiejętności i Kompetencji organizowanej przez Opolską Izbę Gospodarczą, Srebrny Laur w kategorii "Osoba lub instytucja wspierająca rozwój gospodarki rynkowej lub edukująca na potrzeby firm" otrzymała nasza koleżanka Aleksandra Stefaniak-Kowalska, Kierownik Działu Rozwoju Personalnego.

Rok 2016

Wyróżnienie Dobra praktykaZ przyjemnością informujmy, że w IV edycji konkursu Pracodawca Jutra 2016 zostaliśmy uhonorowani wyróżnieniem Dobra praktyka.
Konkurs organizowany był przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, a nagrodę odbierał Pan Jerzy Ozdoba Dyrektor ds. Rynku I Techniki.

Przedsiębiorstwo Fair Play 2016


Tytuł otrzymany po raz czternasty z rzędu, jego ideą jest promocja zasad etyki i kultury przedsiębiorczości w biznesie. Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” jest afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej, a jego organizatorem jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym.

Rzeczpospolita Lista 2000


Miło nam poinformować, że w wydaniu Lista 2000 Polskich Przedsiębiorstw i Eksporterów (ranking Rzeczpospolita) za rok 2015 znaleźliśmy się na 558 miejscu.
Dla porównania w roku 2014 była to pozycja 597.

Multiserwis otrzymał kolejne nagrody


Jest nam niezmiernie miło poinformować, że po raz kolejny zostaliśmy odznaczeni prestiżowymi nagrodami, jakimi są:

1. Quality International 2016
- tytuł Laureata oraz Złote Godło w kategorii QI ORDER – zarządzanie najwyższej jakości
- tytuł Laureata oraz Srebrne Godło w kategorii QI SERVICES – usługi najwyższej jakości

2. Ambasador Polskiej Gospodarki 2016 w kategorii Najwyższa Jakość

Klasa Patronacka Multiserwis


Dnia 20 września odbyła się inauguracja I Klasy Patronackiej Multiserwis w Zespole Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach. Podczas uroczystego ślubowania naszych uczniów towarzyszyli im „Rodzice Chrzestni” Kornelia Tomala, Członek Zarządu Multiserwis oraz Marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła. Utworzenie klasy patronackiej Multiserwis jest ważnym wydarzeniem w naszym powiecie, mającym na celu rozpoczęcie nowego rozdziału kształcenia zawodowego.

Klasa oferuje dwa profile kształcenia w zawodach: monter izolacji przemysłowych oraz blacharz izolacji przemysłowych. Więcej informacji na temat naszej klasy oraz uczniów pod linkiem http://multiserwis.com.pl/praca/kariera_5_1.php

XVIII SYMPOZJUM NAUKOWO-TECHNICZNE
ENERGETYKA Bełchatów 2016


Również i w tym roku nie mogło nas tu zabraknąć. Sympozjum Energetyka Bełchatów to okazja do podzielenia się swoim doświadczeniem, wymianą poglądów i wiedzy. W tym roku dyskusje dotyczyły m.in. różnych dróg rozwoju energetyki i ciepłownictwa.

Medal Europejski dla Multiserwis Sp. z o.o.


Za nami Gala XXVII Edycji Medalu Europejskiego. 8 czerwca w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie uhonorowano najlepsze polskie przedsiębiorstwa. Medal Europejski to rekomendacja wystawiana przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej oraz przez Business Centre Club. Ideą konkursu jest wyróżnienie wyrobów i usług, które spełniają standardy europejskie, nominowany produkt lub usługa muszą spełniać wymagane prawem normy. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że po raz czwarty zostaliśmy laureatem, tym razem w kategorii izolacje przemysłowe.

VI Maraton Opolski


Dnia 08 maja obył się kolejny już VI Maraton Opolski, również i w tym roku postanowiliśmy wesprzeć charytatywną inicjatywę w Biegu Sztafet Firmowych.

Nasza drużyna w składzie:
- Błaszkowicz Paweł
- Gruchot Michał
- Paterok Sandra
- Pudelko Krystyna
zajęła 18 miejsce. Najważniejsze jednak były sportowe emocje oraz wsparcie charytatywne na wybrany przez nas cel – Fundację „Słoneczko” z Warszawy.

XXXIV BIEG KRAPKOWICKI
II SZTAFETOWY BIEG KRAPKOWICKI ZAKŁADÓW PRACY


Dnia 01 maja w Krapkowicach odbył się II Bieg Zakładów Pracy, mający na celu propagowanie zdrowego trybu życia oraz popularyzację biegania, jako najprostszej formy aktywności ruchowej. Kolejnym szlachetnym celem było wsparcie charytatywne na rzecz Fundacji „POMOC”. Miło nam poinformować, że nasza drużyna zajęła I miejsce.

W skład drużyny wchodzili:
- Błaszkowicz Paweł
- Golenia Piotr
- Mitłaszewski Kamil
- Pastukhov Anatoly
- Pruszkowski Dariusz

Rok 2015

Targi 4Insulation
Targi Efektywności Energetycznej w Przemyśle.


My juz tu jesteśmy. Odwiedź nas.

Otrzymaliśmy tytuł „PARTNER EDUKACJI ZAWODOWEJ”8 października 2015 roku w Opolu odbyła się oficjalna uroczystość wręczenia statuetki przez Prezydenta Miasta Opole dla pracodawców, którzy przy współpracy z szkołami zawodowymi wspierają rozwój szkolnictwa zawodowego przyczyniając się do wzrostu poziomu atrakcyjności praktyk zawodowych.

Tytuł „Partner Edukacji Zawodowej” przyznany został po raz pierwszy na wniosek dyrektorów szkół jako forma podziękowania dla przedsiębiorców za wspólny wysiłek jaki podejmują wraz ze szkołami, za starania o jakość edukacji zawodowej.

Wyboru pracodawców dokonuje Prezydent Miasta Opola wraz z kapitułą instytucji powołaną przez niego tj.: Opolskiej Izby Gospodarczej, Izby Rzemieślniczej, Powiatowego Urzędu Pracy, Parku Naukowo-Technologicznego, Centrum Kształcenia Praktycznego, Politechniki Opolskiej, Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji Wydziału Gospodarki i Innowacji oraz Wydziału Oświaty.

XVII Sympozjum Naukowo-Technicznego
Energetyka 2015


Pozdrawiamy z XVII Sympozjum
Naukowo-Technicznego Energetyka 2015
odbywającym się corocznie w Bełchatowie.
Wydarzenie to od wielu lat ma swoje stałe i ważne miejsce w kalendarzu energetycznych spotkań na którym nie mogło zabraknąć i nas. Czekają na nas trzy dni emocjonujących debat i biznesowych rozmów.

Ambitne cele stoją nie tylko przed sektorem energetycznym, ale także przed Polską oraz Unią Europejską.

Prestiżowy kontrakt dla Multiserwis podpisany


29 lipca 2015 roku Multiserwis Sp. z o.o. podpisało umowę z Mostostal Power Development i firmą Alstom w zakresie świadczenia usług rusztowaniowych przy budowie bloku energetycznego nr 5 w Elektrowni Opole. Kontrakt ten będzie realizował do końca 2019 roku przez około 200 pracowników, w trakcie którego jak szacujemy użytych zostanie około 120 - 140 tysięcy metrów kwadratowych rusztowań.

TURNIEJ CHARYTATYWNY PIŁKI NOŻNEJ
– VII GRAND PRIX GUBINA 2015


W dniu 20 czerwiec 2015 na boisku „Orlik” w Gubinie już po raz siódmy został zorganizowany turniej charytatywny na rzecz dzieci chorych i dzieci z ubogich rodzin.


Organizatorem i pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Esquadra Gubin, które już od 2009 roku organizuje tą imprezę. Turniej od tamtej pory wpisał się na trwałe w krajobraz inicjatyw społecznych ziemi gubińskiej i towarzyszy mu część kulturalna, koncertowa i rozrywkowa. Stało się to możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców miasta i gminy Gubina, władz samorządowych, służb mundurowych, jednostek oświatowych, przedsiębiorstw a także ludzi dobrej woli. W tym roku już po raz drugi nasza firma Multiserwis oddział plettac Rusztowania wzięła udział w turnieju, przekazując jednocześnie środki finansowe na rzecz potrzebujących dzieci. W tym roku w turnieju udział wzięło 16 drużyn w tym zespoły z Niemiec, Szwecji, Czech i Polski. Nasza drużyna zajęła dalekie bo 13 miejsce, ale nie to było najważniejsze…szczytny był sam cel imprezy a wszystko to w sportowej i wesołej atmosferze. Za rok kolejny turniej – na pewno weźmiemy w nim udział!

Lista 500 największych firm w Polsce


Redakcja gazety Rzeczpospolita prowadzi ranking 500 największych firm w Polsce. Już po raz czwarty bierzemy udział w rankingu.


W porównaniu z rokiem ubiegłym /478 pozycja/ w tym roku uplasowaliśmy się na 469 miejscu. Ranking powstał na podstawie danych finansowych za rok 2014.

To XVII edycji listy największych firm RZECZPOSPOLITEJ.

Ósmy Diament Lidera Biznesu


Spółka Multiserwis otrzymała Ósmy Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu. Wyróżnienie zostało przyznane przez Business Centre Club.


Wręczenie nagród odbyło się 24 stycznia br. podczas Gali Liderów Polskiego Biznesu, która miała miejsce
w Teatrze Wielkim. W trakcie przyznawania nagród w tym roku szczególną uwagę przywiązywano do przedsiębiorców przestrzegających zasad etyki biznesu.

Podczas uroczystości wręczono Diamenty, Nominacje i Złote Statuetki najlepszym polskim przedsiębiorcom. Laureaci z poprzednich lat, którzy utrzymali pozycję na rynku, otrzymali Diamenty do swoich Statuetek.

Wśród nagrodzonych tym wyróżnieniem znalazła się spółka Multiserwis i jej prezes Marian Siwon, który odebrał ósmy już Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu.