ALBVORLANDTUNNEL, Niemcy – Produkcja Segmentów Betonowych

Niemcy

WYZWANIE

Produkcja betonowych segmentów rozpoczęła się pod koniec maja 2017 roku. Cel był postawiony bardzo wysoko – wytworzenie 55 tyś prefabrykatów, co dawało 154 elementy dziennie. Prowadziło to do tego, iż każda z umieszczonych form musiała zostać zalana mieszanką betonową 2 razy w ciągu doby.

ROZWIĄZANiE

Tunel Albvorland  jest to jeden z ważniejszych projektów infrastruktury kolejowej Niemiec.

Tunel Albvorland  jest to jeden z ważniejszych projektów infrastruktury kolejowej Niemiec. Tworzą go dwie nitki o długości 8176 m. na odcinku pomiędzy Wendlingen am Neckar a Kirchheim unter Teck i stanowi część projektu Stuttgart21 – nowego pasma linii kolejowej pomiędzy Stuttgartem a Ulmem obok autostrady A8.

Budowa rozpoczęła się w roku 2016. Na tym projekcie firma Multiserwis realizowała prace związane z drążeniem, logistyką oraz produkcją gotowych elementów prefabrykowanych –  tak zwianych tubbingów.  W tym celu w Kirchheim unter Teck została wybudowana nowa hala produkcyjna, którą wyposażono w 77 form, suwnice oraz niezależny węzeł betoniarski. Wytwarzane tam betonowe segmenty usadzane były w tunelu przy pomocy maszyn wiercących.

REZULTAT

Produkcję z sukcesem zakończono według planu

Początkowo linię produkcyjną obsługiwali wyłącznie pracownicy Multiserwis pod nadzorem kierownictwa ze strony klienta Implenia Construction GmbH, natomiast od września 2018 roku  samodzielnie, jedynie pod nadzorem pracowników naszej firmy. Dzięki naszemu zaangażowaniu, proces wytwarzania oraz odpowiedzialność za jakość wykonywanych prefabrykatów została nam całkowicie powierzona przez klienta. Produkcję z sukcesem zakończono według planu w roku 2019,                 a ostatni wyprodukowany kamień o numerze 55331 to tak zwany „złoty kamień”, który został zamontowany na koniec drążenia tunelu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Slide

Marienhütte GmbH

Marienhütte GmbH z siedzibą w Graz to jedna z najwydajniejszych fabryk stali zbrojeniowej na świecie oraz jedyny producent prętów zbrojeniowych w Austrii.
Slide
Case study

ELEKTROWNIA TURÓW

Naszej firmie powierzone zostało zadanie kompleksowego wykonania prac fasadowych w realizowanych obiektach.
previous arrow
next arrow